02166912678
تهران.میدان توحید.خیابان توحید.خیابان طوسی.پلاک 63.واحد 4

پیام دبیر علمی کنگره

پیام دبیر علمی کنگره

با نام و یاد خداوند بزرگ

هشتمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و هجدهمین همایش سالیانه انجمن رادیوانکولوژی ایران در تاریخ 4 تا 6 بهمن ماه 1402 برگزار خواهد شد. در طی این سال ها، با همت و تلاش اعضای ادوار مختلف انجمن و همچنین کمیته های علمی و اجرایی، سال به سال بر کیفیت و کمیت برنامه های علمی کنگره افزوده شده و امروز با افتخار می توانیم اعلام کنیم که در بین کنگره های علمی که در ایران برگزار می شود این کنگره از شان و منزلت بالایی برخوردار است.

با توجه به پپیشرفت ها و تغییرات شگرفی که در سال های اخیر در درمان های سیستمیک (شامل ایمونوتراپی، تارگت تراپی، هورمون تراپی) و رادیوتراپی بیماران مبتللا به سرطان اتفاق افتاده است نیاز به تبادل اطلاعات در این زمینه در بین همکاران احساس می شود. بر این اساس، در این همایش ما با Personalized and Precision Medicine که هم اکنون در بسیاری از کشورهای پیشرفته در حال اجرا است و در طی چند سال آینده ما نیز مواجهه بیشتری با این مفهوم خواهیم داشت، آشنا می شویم.

همچنین جهت آشنایی همکاران با تکنیک های جدید رادیوتراپی از جمله IMRT، VMAT، SRS و SBRT، علاوه بر استفاده از نظرات  اساتید و همکاران رادیوانکولوژیست داخلی، نشست مشترکی با ESTRO خواهیم داشت. بر همین منوال و برای آشنایی با جدیدترین تغییرات در درمان سیستمیک بیماران، نشست مشترک با ESMO برگزار خوادهد شد. همچنین در پانل های مختلف،Multi-Disciplinary Management  کانسر های مختلف را با شرکت همکاران تیم درمان سرطان شامل جراحان سرطان در رشته های جراحی عمومی، اورولوژی، گوش و حلق و بینی، مغز و اعصاب، اورتوپدی و همچنین همکاران پاتولوژِیست، رادیولوژیست و هماتوانکولوژیست، مرور خواهیم کرد.

از آن جایی که جامعه رادیوانکولوژی، علاوه بر متخصصان رادیوانکولوژی، همکاران فیزیک رادیوتراپی، تکنسین های رادیوتراپی، رادیوبیولوژیست و پرستاران انکولوژی را در زیر چتر خود دارد، در این برنامه، هر یکی از این همکاران، برنامه های مجزایی را در سالن های مختلف خواهند داشت.

در پایان ضمن سپاس از اعضای محترم هیات مدیره انجمن رادیوانکولوژی ایران و اعضای کمیته علمی و اجراِیی این کنگره، امیدوارم با شرکت شما سروران گرانقدر در این کنگره، هر چه بیشتر بر غنای علمی و شکوه این کنگره افزوده شود.

با سپاس

دکتر سید محمد حسینی

دبیر علمی هشتمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی و هجدهمین همایش سالیانه کلینیکال انکولوژی

نوشته های مرتبط
2 دیدگاه

سلام وقتتون بخیر میخواستم بدونم که به عنوان دانشجوی رشته کارشناسی رادیوتراپی میتوانم در کنگره شرکت کنم ؟

کاربر انجمن

با سلام و احترام حضور می توانید داشته باشید ولی مشمول امتیاز و ثبت نام نمی شوید

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *