پیش گفتار مسئول کارگروه فیزیک پزشکی

پیش گفتار مسئول کارگروه فیزیک پزشکی

با درود خدمت همکاران گرامی

سپاس خالق دانا و توانا را که به آدمی توان آموختن دانش و بکارگیری آن را عطا فرمود و به ما این توفیق را داد تا امسال نیز همچون سالهای گذشته همراه با ششمین کنگره بین المللی کلینیکال انکولوژی ایران، جلساتی را با ارائه موضوعات مرتبط با فیزیک پزشکی بالینی در حوزه رادیوتراپی داشته باشیم تا دانشمندان و پژوهشگران خبره در این حوزه، جدیدترین دستاوردهای خود را در تشخیص و درمان سرطان با دیگر همکاران به اشتراک گذارند.

پیشرفت‏های چند سال اخیر در رادیوتراپی و ارائه تکنیک های نوین درمانی همراه با دقت بالا، منجر به افزایش بهره درمان بیماران سرطانی شده است که برای اجرای این تکنیک های پیشرفته رادیوتراپی، نقش متخصصین فیزیک پزشکی بسیار برجسته می باشد. اخیراً در کشور ما نیز دستگاههای پیشرفته­ای که امکان اجرای این تکنیک ها را برای متخصصین فراهم کرده است، در مراکز دولتی و خصوصی نصب و راه اندازی شده اند. از این رو بر آن شدیم تا در این جلسات اختصاص داده شده به موضوعات فیزیک رادیوتراپی، تمرکز را بر روشها و تکنیک های نوین رادیوتراپی و نقش فیزیک پزشکان در ارائه این خدمت به بیماران سرطانی قرار دهیم. این مهم جز با همراهی اساتید و دانشمندان برجسته فیزیک پزشکی که رکن اصلی در تامین این هدف می باشند، مقدور نمی باشد. لذا امیدوارم حضور پرشمار اساتید برجسته فیزیک رادیوتراپی در کنار دانشجویان و محققین جوان در فضای علمی و صمیمی این کنگره، منجر به قدمی در راستای تحول و توانمندسازی فیزیست‌های رادیوتراپی کشور گردد.

به سیاق گذشته در کنگره امسال نیز ارائه آخرین دستآوردهای فیزیک رادیوتراپی را در قالب سخنرانی، پوستر و پانل های تخصصی خواهیم داشت که همراهی بحثهای چالشی روز دنیا و تبادل نظرهای علمی میان اساتید ایرانی و خارجی به پویاتر شدن این محفل خواهد افزود.

نوشته های مرتبط